Haberler

Bulgaristan Tarih Eğitimcileri Birliği, Adıyaman Üniversitesi Öğretim Elemanı Yrd.Doç.Dr.Yasin Doğan’ı Şeref Üyeliğine Kabul Etti

Bulgaristan Tarih Eğitimcileri Birliği, Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasin Doğan’ı alanında yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı Şeref Üyeliğine kabul etti.


Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da EUROCLIO (Avrupa Tarih Eğitimcileri Birliği) ve Bulgaristan Tarih Eğitimcileri Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği çalıştaya Uluslararası  Gözlemci olarak katılan Yrd. Doç Dr. Yasin Doğan, alanında yaptığı başarılı çalışmaları takdir edilerek, Bulgaristan Tarih Eğitimcileri Birliği tarafından Şeref Üyesi olarak kabul edildi.


Adıyaman Üniversitesi’nin öğretim elemanı olarak uluslararası akademik kuruluşlar tarafından çalışmalarının takdir edilerek, şeref üyesi olarak kabul edilmesinden dolayı memnuniyetini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Yasin DOĞAN, “Çok genç bir üniversite olmasına rağmen yaptığı çalışmalarla model olan ve kurumsallaşma yolunda büyük adımlar atan Adıyaman Üniversitesi’nin akademik personeli olarak çalışmalarımın takdir edilmesi ve Bulgaristan Tarih Eğitimcileri Birliği tarafından şeref üyesi kabul edilmemden dolayı  özelikle üniversitem adına gurur duydum. Adıyaman Üniversitesi hem kurumsal olarak hem de akademik personelin bireysel çalışmalarıyla elde ettiği başarıyı daha ileriye götüreceğini inanıyorum” şeklinde konuştu.
Öte yandan EUROCLIO’nun (Avrupa Tarih Eğitimcileri Birliği) aylık yayınladığı bültende Yrd. Doç. Dr. Yasin Doğan’ın Uluslararası Gözlemci olarak katıldığı çalıştayla ilgili izlenimlerine yer verildi.